$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
Posted by SlaWorld | Мир

Міністерство закордонних справ Росії викликало посла Норвегії після арешту 23 вересня російського громадянина за підозрою в шпигунстві.

«Ми вимагаємо негайного скасування абсурдних звинувачень та його звільнення», – сказано в повідомленні МЗС Росії 24 вересня.

Російське зовнішньополітичне відомство назвало ім’я затриманого – М. А. Бочкарьов.

У Норвегії цього чоловіка підозрюють у здійсненні минулого тижня незаконної розвідувальної діяльності після відвідування семінару з питань цифрових технологій у парламенті країни.

Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг заявила, що справа не є політичною, а є «справою поліції, яка зараз розслідується».

Інформаційне агентство Норвегії (NTB) 23 вересня повідомило, що чоловік був затриманий в аеропорту Ґардермуен поблизу столиці Осло 21 вересня. Агентство повідомляє, що чоловіка взяли під варту після слухання в окружному суді Осло 22 вересня. Його будуть утримувати протягом двох тижнів через ризик знищення доказів, цитує NTB представника Служби безпеки Норвегії.

У грудні Росія заявила, що затримала норвезького громадянина за підозрою в шпигунстві після того, як він нібито отримав секретні документи від російського чоловіка, який також перебуває під арештом.

Читайте також: Швейцарія вимагає від Росії «припинити шпигунську діяльність» на своїй території

Росія ув’язнила кількох людей із сусідніх країн, включаючи Естонію, Литву та Україну, за звинуваченням у шпигунстві. Напруження особливо посилилось після анексії Росією українського Криму в 2014 році та участі у бойових діях на сході України.

Кремлівські критики кажуть, що Росія використовує шпигунські претензії як інструмент геополітичної конкуренції.

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: