$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
Posted by SlaWorld | Мир

Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав «абсурдною» реакцію Лондона на інтерв’ю підозрюваних в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки й висловив готовність Москви розглянути запит Британії про сприяння в розслідуванні замаху.

Речник прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей напередодні назвав інтерв’ю підозрюваних Олександра Петрова і Руслана Боширова, оприлюднене російським державним іномовником RT, «образою суспільного здорового глузду» і додав, що воно було сповнене «брехні й очевидних вигадок».

«Ми вважаємо неприйнятними будь-які асоціації керівництва Російської Федерації або російської держави з тим, що сталося в Солсбері… Дорікати Росії у брехні після виступу двох російських громадян – це так само абсурдно, тому що це прості громадяни, вони теж не мають відношення до держави», – цитує речника Володимира Путіна російське державне агентство ТАСС.

Пєсков додав, що не знає, чи буде розглядатися прохання британської влади про інтерв’ю з Петровим і Бошировим. «Ми ж не займаємося організацією інтерв’ю з громадянами Росії», – заявив він.

При цьому, за словами речника Путіна, Росія готова розглянути запит Великої Британії про сприяння в розслідуванні замаху на Скрипалів, але «Лондон відмовляється від такої співпраці».

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері: Олександр Петров і Руслан Боширов. Водночас, за словами представника британської прокуратури Сью Хеммінґ, які наводив Reuters, Лондон не буде звертатися до Москви із проханням про екстрадицію Петрова і Боширова, «оскільки Росія не видає власних громадян».

Влада Великої Британії звинуватила Олександра Петрова і Руслана Боширова в тому, що вони контрабандою провезли до Британії нервово-паралітичний газ «Новачок» і з його допомогою отруїли Скрипалів.

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей стверджує, що вони є офіцерами російської військової розвідки. У прокуратурі 5 вересня заявили, що мають «достатні докази» для їх обвинувачення.

Читайте також: «Підозрювані в замаху на Скрипалів заявляють, що їздили до Солсбері дивитися на собор​»

13 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що названі Британією підозрювані насправді є цивільними.

Отруєння в березні Скрипалів, які після тривалого перебування в лікарні одужали, викликало дипломатичну кризу у відносинах між Великою Британією і ширше Заходом, з одного боку, і Росією, з іншого. Лондон звинуватив в отруєнні Скрипалів бойовою хімічною зброєю, яку почали розробляти в часи СРСР на території Росії, нинішню російську владу. Москва відкидає ці звинувачення.

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: