$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
Posted by SlaWorld | Мир

В Афганістані тривають бої між урядовими військами і силовими структурами та бойовиками ісламістського руху «Талібан» навколо міста Газні, що приблизно за 150 кілометрів на південний схід від столиці Кабула, центр якого таліби штурмували 10 серпня.

Як повідомив речник Міністерства внутрішніх справ країни Наджиб Даніш, від початку наступу талібів на місто 9 серпня внаслідок боїв загинули 25 афганських силовиків і місцевий журналіст. Також, за його словами, знищено понад 150 талібів.

Але, додав речник, хоча сутички ще тривають, «ситуація перебуває під контролем, і ніякої серйозної загрози немає».

Речник Міністерства оборони Мохаммад Радманеш повідомив Радіо Вільний Афганістан, афганській службі Радіо Свобода, що Газні повністю контролюють афганські силовики, але в деяких місцях іще тривають зачистки.

Речник сил США в Афганістані теж назвав бої біля Газні цього дня операціями зачистки.

«Факт той, що «Талібан» не здатен захопити територію, не здатен протистояти афганським силовим структурам із нашою підтримкою – вони відступають, як тільки наражаються на пряму і рішучу протидію», – сказав речник, підполковник Мартін О’Доннелл.

Напад талібів на Газні – наразі останній із низки схожих спроб бойовиків захопити афганські міста. У травні таліби так само напали на місто Фарах на заході Афганістану, але були вибиті з нього вже через день інтенсивних боїв із афганськими спецпризначенцями за підтримки повітряних ударів США.

Збройні сили та інші силові структури Афганістану після виходу з країни бойових частин країн НАТО і їхніх союзників 2014 року мусять самі воювати з рухом «Талібан» і ще з низкою противладних угруповань, але в цьому вони мають повітряну підтримку США, також у країні перебувають американські військові вже не в безпосередньо бойових функціях.

Таліби ігнорують пропозиції уряду Афганістану піти на прямі мирні переговори.

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: