$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
Posted by SlaWorld | Мир

Європейський союз заморозив виплату 100 мільйонів євро допомоги Молдові, пославшись на нещодавнє скасування судом виборів мера Кишинева, що, за словами представників ЄС і США, підриває демократію в країні.

У заяві 4 липня ЄС наголосив, що скасування виборів міського голови Верховним судом Молдови 25 червня порушує ключові передумови отримання допомоги – повагу до демократії і верховенства права.

У блоці додали, що ставлять надання допомоги Молдові «на паузу» в світлі «останніх політичних подій».

Молдова очікувала від ЄС виплати коштів після того, як минулого тижня отримала допомогу від Міжнародного валютного фонду на суму 33,8 мільйона доларів.

Андрій Настасе, антикорупційний активіст і політик ЄС, отримав 52,5 відсотка голосів у другому турі голосування на виборах мера Кишинева 3 червня, отримавши перемогу над кандидатом від соціалістичної партії Іоном Чебаном, який підтримує тісніші відносини з Росією.

Але суд 19 червня скасував результати виборів на тій підставі, що обидва кандидати зверталися до виборців у соціальних мережах у день виборів і назвали це незаконною агітацією. Тисячі людей вийшли на акцію протесту проти цієї постанови упродовж кількох днів, проте апеляційний суд 21 червня залишив рішення в силі. А 25 червня його підтвердив Верховний суд Молдови.

Центральна виборча комісія 29 червня підтвердила рішення суду і постановила, що повторного голосування не буде.

Анулювання результатів виборів мера Кишинева різко розкритикували ЄС і Сполучені Штати.

За молдовським законодавством, в місті буде виконувач обов’язків мера до наступних виборів 2019 року.

Скасування результатів виборів викликало масові протести.

 

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: