$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
  • 30%* off! The products you love at a price that loves you back!
  • Avoid =Site Not Secure= warnings! SSL Certificates starting at $59.99 from us!
  • введите свой email, подпишитесь и первыми получайте свежие новости

Posted by SlaWorld | Мир

Лідери ЄС приєдналися до США в засудженні того, що вони назвали «неприйнятною втратою людських життів» у зв’язку з протестами в Ірані, закликавши Тегеран дозволити мирним демонстрантам вільно висловлювати своє невдоволення. Про це, зокрема, заявила ввечері 2 січня верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Моґеріні. Вона закликала владу Ірану «утриматися від насильства».

«Мирна демонстрація і свобода висловлювань є основними правами, які застосовуються до всіх країн, Іран не є винятком», – сказала вона.

Стурбованість кількістю жертв в Ірані у телефонній розмові з президентом Ірану Хасаном Роугані висловив і президент Франції Емманюель Макрон. Він закликав проявляти «стриманість» щодо протестувальників.

«Потрібно поважати фундаментальні права, у тому числі свободу висловлювань і демонстрацій», – сказав Макрон.

Натомість в офісі Роугані закликали вжити заходи проти організації «Народні моджахеди Ірану», яку Тегеран звинуватив в розпалюванні протестів.

Раніше також Велика Британія, Німеччина, Швеція і Туреччина висловили занепокоєння через загибель людей і закликали іранську владу поважати людські права. Вашингтон наполіг на скликанні екстреного засідання Ради безпеки ООН через насильство в Ірані.

Раніше керівник і духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї, коментуючи протести, заявив, що вороги Ірану об’єдналися, щоб нашкодити владі країни.

В Ірані від 28 грудня в ході антиурядових протестів вже загинули щонайменше 22 людини, зокрема і один поліцейський, приблизно 450 людей були заарештовані за 6 днів демонстрацій.

Мітинги в Ірані розпочалися як виступи проти високої інфляції і підвищення цін на основні продукти харчування, але швидко перетворилися на антиурядові протести.

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: