$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
Posted by SlaWorld | Мир

Папа Римський Франциск закликав журналістів висвітлювати новини спокійно, точно і повно, розкритикувавши поширення недостовірної інформації і прагнення ЗМІ до сенсаційності. Як повідомляє радіо Ватикану, понтифік сказав про це 16 грудня на зустрічі з італійськими журналістами.

«Немає потреби впадати у «комунікаційні гріхи»: дезінформацію, одностороннє висвітлення події, що містить ознаки сенсаційності, чи наклеп, витягування старих, давно минулих речей. Це дуже тяжкі гріхи, які завдають шкоди серцю журналіста й іншим людям», – сказав папа Франциск.

Понтифік додав, що місія журналістів – точне інформування, надання людям фактів, максимально наближених до реальності. «Ваш вільний і відповідальний голос є фундаментальним для росту суспільства, яке хоче називатися демократичним», – сказав він.

Папа Франциск наголосив, що у нинішній час, коли панує прагнення до швидкої подачі інформації і сенсацій, яким бракує точності і повноти, до пересичення емоціями замість вдумливих розмірковувань, гостро відчувається потреба у надійній інформації, з перевіреними даними і новинами, мета яких не розважати чи вражати, а створити у читачів критичний підхід, який дасть їм змогу ставити правильні питання і робити обґрунтовані висновки.

Нещодавно один із провідних словників англійської мови – Collins English Dictionary назвав вислів fake news (неправдива новина) словосполученням року. За останній рік словосполучення fake news різко набрало популярність. Частота його використання зросла більш ніж у три рази.

Сам словник Collins English Dictionary пояснює вислів fake news як «неправдиву, нерідко сенсаційну інформацію, яку поширюють під виглядом новини». Словосполучення увійде в наступну друковану версію словника.

 

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: