$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
Posted by SlaWorld | Мир

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд висловив обурення через напад на Тетяну Фельгенгауер, журналістку радіостанції «Ехо Москви». Він закликав російську владу якнайшвидше розслідувати напад.

У заяві Яґланда наголошується, що Росія є учасницею Європейської конвенції з прав людини, яка захищає свободу висловлювання і тих, хто втілює це у життя. «ЗМІ і журналісти повинні мати можливість вільно займатися своєю діяльністю», – зазначається у заяві, опублікованій на сайті Ради Європи.

Після замаху на життя журналістки із заявою виступила Профспілка журналістів і працівників ЗМІ Росії.

«Профспілка вважає будь-які напади на журналістів і перешкоджання журналістській діяльності неприпустимими. Люди нашої професії повинні перебувати під особливим захистом закону, але, на жаль, у нашій країні це не дотримується. Ми сприймаємо замах на Фельгенгауер як напад на свободу слова і на кожного з нас», – мовиться у заяві.

Телеканал «Росія-24» неодноразово у своєму ефірі показував сюжети, в яких звинувачував журналістів «Еха Москви» і особисто Тетяну Фельгенгауер у роботі «на Держдепартамент». У сюжетах стверджувалося, що радіостанція «Ехо Москви» займається антидержавною діяльністю і повинна мати статус «іноземного агента». При цьому звинувачення висловлювалися на тлі портрета Тетяни Фельгенгауер і її колег Олександра Плющева і Максима Курнікова.

У будівлі, де розташована редакція «Ехо Москви», на Новому Арбаті, 11, журналісти проводять низку одиночних пікетів.

За словом лікарів, наразі загрози для життя Тетяни Фельгенгауер немає, її прооперували.

У Слідчому комітеті Росії повідомили про порушення кримінальної справи за статтею «замах на вбивство» через напад на журналістку.

За повідомленням, підозрюваний – 48-річний чоловік. «За даними слідства, вдень 23 жовтня 2017 року чоловік проник в офіс радіостанції на Новому Арбаті, де напав на журналістку і завдав їй удару ножем в область шиї. Нападник був затриманий охоронцем радіостанції і переданий правоохоронним органам», – йдеться в повідомленні.

Про мотиви нападника у Слідчому комітеті Росії не повідомляють. Водночас в МВС Росії заявляють, що, за попередніми даними, приводом для нападу стала особиста неприязнь, але обіцяють розглянути всі версії того, що сталося.

У поліції Москви також повідомили, що невідомий зайшов у редакцію в центрі російської столиці, бризнувши подразливим газом в обличчя охоронцеві будівлі. Після цього він ліфтом піднявся в редакцію.

За даними поліції, підозрюваного у нападі затримали.

Головний редактор «Еха Москви» Олексій Венедиктов в ефірі радіостанції назвав інцидент «збройним бандитським нападом». Колеги Фельгенгауер вважають версію про особистий конфлікт неспроможною.

Тетяна Фельгенгауер працює на радіостанції «Ехо Москви» більше ніж 10 років.

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: