$1*/ mo hosting! Everything you need to succeed online with us!
  • 30%* off! The products you love at a price that loves you back!
  • Avoid =Site Not Secure= warnings! SSL Certificates starting at $59.99 from us!
  • введите свой email, подпишитесь и первыми получайте свежие новости

Posted by SlaWorld | Мир

У Пакистані не менш ніж 18 людей загинули внаслідок нападу 5 жовтня на суфійський храм на південному заході країни. Є повідомлення і про принаймні 20 загиблих. 

Число поранених унаслідок вибуху, влаштованого смертником у місцевості Ґандава в районі Джгал-Маґсі у провінції Белуджистан, за 300 кілометрів на схід від центру провінції, міста Кветти, теж називають різне: від 25 до понад 30 людей. 

За словами медиків, число загиблих може далі зрости, бо дехто з поранених перебуває у критичному стані. Серед загиблих є жінки й діти, а також працівники поліції. 

Найтяжче поранених переправили на лікування авіацією до сусідньої провінції Сіндг – у Белуджистані немає належних медичних закладів. 

Відповідальність за напад на храм Дарґа-Фатехпур, де на релігійну церемонію зібралися сотні людей, узяло на себе екстремістське угруповання «Ісламська держава». Його заява про це, поширена через пов’язане з ним інтернетне агентство «Амак», наразі не підтверджена з інших джерел. 

За повідомленнями, нападник підірвав на собі вибухівку, коли поліція, що охороняла храм, зупинила його для перевірки. 

Напад був здійснений у час щорічного вшанування пам’яті місцевого суфійського діяча у храмі, який поважають і суніти, і шиїти. 

Унаслідок нападу в цьому самому храмі 2005 року загинули 35 людей. 

Суфізм є містичною течією в ісламі, що сягнула свого розквіту на Індійському субконтиненті у 13-му столітті, але й досі в сучасному Пакистані її послідовниками, як вважають, є кілька мільйонів людей. Сучасні ісламські радикали називають її єретичною. 

У лютому цього року «Ісламська держава» влаштувала напад на суфійський храм у провінції Сіндг на півдні країни, тоді загинули 85 людей. Минулого листопада це ж угруповання напало на інший суфійський храм у Белуджистані, внаслідок чого загинули 52 людини. 

Найбільше насильство на релігійному ґрунті точиться в Пакистані між сунітськими екстремістами, до яких належить і угруповання «Ісламська держава», і шиїтською меншиною. Таке насильство, як і інші ісламістські прояви, особливо сильне в неспокійній провінції Белуджистан – найбільшій у Пакистані і, як скаржаться її мешканці, найзанедбанішій. Крім того, в ній також діє сепаратистський повстанський збройний рух народу белуджів.

Build a better website in under an hour. Start for free at us!

комментировать: